Wydatki związane ze ślubem i weselem

Kompleksowe przygotowywanie uroczystości ślubnej i weselnej to ogromna ilość pracy. Powinno się ją zacząć nawet na dwanaście miesięcy przed tym wspaniałym dniem. Jeśli przystąpimy do nich niecopóźniej, ryzyko, że nie zdążymy z przygotowaniem wszystkiego, jest niesamowicie duże. Aby jednak dobrze przygotować wszystko, co jest związane z tym dniem, powinniśmy liczyć się z kosztami. Co najczęściej kosztuje bardzo dużo?

Zarezerwowanie sali.

To oczywiście największy koszt. Musimy się z tym liczyć i wybierać idealną salę, w której będziemy się bawić, lub zdecydować się na tańszą, nie zawsze jednak najlepszą.

Menu.

Koszty menu weselnego oczywiście zależą od od liczby gości. Im większa ilość gości, tym większy koszt. Przy ustalaniu menu, należy niestety sprawdzić, czy określona suma za jedzenie dla jednego gościa na weselu obejmuje wszystkie dania. Często za niektóre dania na weselu, ciasto, czy dobre alkohole, trzeba dopłacić osobno.

Fotograf ślubny.

Fotograf ślubny i specjalista nagrywający film, to pozornie niesamowicie niewielkie koszty. Nic bardziej mylnego. Sam dobry fotograf na ślub.

to koszty, jakie przekraczają tysiąc sto złotych, nierzadko osiągają dwa tysiące. Koszt nagrania filmu z wesela z reguły będzie odrobinę niższy, nierzadko również jest to suma sięgająca tysiąca złotych.

Dekoracja sali weselnej i samochodu ślubnego.

To także również niewielkie wydatki. Z przerażeniem możemy jednak zauważyć, że za te drobne rzeczy musimy płacić naprawdę dużo. Planując udekorowanie sali na wesele i samochodu, dopytajmy osoby, które zajmą się dekoracjami, jakie będą wydatki na dekoracje.

Wesele to niemałe wydatki.

Ślub i wesele to spore koszty jakie potrafią przerazić. Warto mieć tego świadomość. Oczywiście, w niektórych sytuacjach uda się odrobinę zaoszczędzić, jeśli jednak oczekujemy, by ślub i wesele zorganizować świetnie, bez wydania wielu tysięcy złotych nie ma na to szans. 

Kompleksowe przygotowywanie uroczystości ślubnej i weselnej to ogromna ilość pracy. Powinno się ją zacząć nawet na dwanaście miesięcy przed tym…